Abracon Corporation ASTMLPE-18-100.000MHZ-EJ-E-T
ASTMLPE-18-100.000MHZ-EJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPE-18-100.000MHZ-EJ-E-T
Brief Description
OSC MEMS 100.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPE-18-100.000MHZ-EJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPE-18-100.000MHZ-EJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPE-18-100.000MHZ-EJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPE-18-100.000MHZ-EJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPE-18-100.000MHZ-EJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPE-18-100.000MHZ-EJ-E-T
Related LinksASTMLPE-18-100, ASTMLPE-18-100.000MHZ-EJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPE-18-100.000MHZ-EJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPE-18-100.000MHZ-EJ-E-T
HEAT SHRINK THIN WHT 1/4" X 25' datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 1.5MSPS 12-TQFN datasheet.pdf
CAP CER 13PF 150V 0605 datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8SOP datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 RED,X,X,YLW datasheet.pdf
IC ADC 12BIT DUAL 160MSPS 64VQFN datasheet.pdf
SW PLUNGER SPDT 15A SCREW 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
INSULATOR datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 76.8K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf