Abracon Corporation ASTMLPE-18-24.000MHZ-LJ-E-T
ASTMLPE-18-24.000MHZ-LJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPE-18-24.000MHZ-LJ-E-T
Brief Description
OSC MEMS 24.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPE-18-24.000MHZ-LJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPE-18-24.000MHZ-LJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPE-18-24.000MHZ-LJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPE-18-24.000MHZ-LJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPE-18-24.000MHZ-LJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA