Abracon Corporation ASTMLPFL-18-16.000MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPFL-18-16.000MHZ-EJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPFL-18-16.000MHZ-EJ-E-T3
Brief Description
OSC MEMS 16MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPFL-18-16.000MHZ-EJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPFL-18-16.000MHZ-EJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPFL-18-16.000MHZ-EJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPFL-18-16.000MHZ-EJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPFL-18-16.000MHZ-EJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency16MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)4.1mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPFL-18-16.000MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPFL-18-16.000MHZ-EJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPFL-18-16.000MHZ-EJ-E-T3
TRIAC 400V 6A TO220 datasheet.pdf
IC POT ADDRESS 2X AUDIO 14-TSSOP datasheet.pdf
IC TRANSCVR 8BIT N-INV 24TSSOP datasheet.pdf
FUSE 50A 600V CURRENT-LIMITING datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
HOLDER BATT CR2 1CELL PC PIN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 18A 26.5V datasheet.pdf