Abracon Corporation ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 66.666MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency66.666MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T3
RES SMD 140K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OFFLINE CTRLR PWM SMPS 8DSO datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
THYRISTOR INV 400A 600V TO-200AB datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 8COL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 13.8V 10W datasheet.pdf