Abracon Corporation ASTX-H11-5.000MHZ-I25-T
ASTX-H11-5.000MHZ-I25-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTX-H11-5.000MHZ-I25-T
Brief Description
OSC TCXO 5.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASTX-H11-5.000MHZ-I25-T.pdf
Availability of ASTX-H11-5.000MHZ-I25-T
QUANTITY
ASTX-H11-5.000MHZ-I25-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTX-H11-5.000MHZ-I25-T
Internal Part NumberEIS-ASTX-H11-5.000MHZ-I25-T
TypeTCXO
Frequency5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)