Abracon Corporation ASV2-20.000MHZ-R-L1-T
ASV2-20.000MHZ-R-L1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASV2-20.000MHZ-R-L1-T
Brief Description
OSC XO 20.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASV2-20.000MHZ-R-L1-T.pdf
Availability of ASV2-20.000MHZ-R-L1-T
QUANTITY
ASV2-20.000MHZ-R-L1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASV2-20.000MHZ-R-L1-T
Internal Part NumberEIS-ASV2-20.000MHZ-R-L1-T
TypeXO (Standard)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASV2-20.000MHZ-R-L1-T
Related LinksASV2-20.00, ASV2-20.000MHZ-R-L1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASV2-20.000MHZ-R-L1-T Details Description
Related parts for ASV2-20.000MHZ-R-L1-T
CONN HEADER 27POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 250MW SMT3 datasheet.pdf
Connector Receptacle 78 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 34 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 120POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FAN 40X20MM 12VDC 7.7 CFM datasheet.pdf
IC MOD REG BUCK BOOST 48V 121BGA datasheet.pdf