Abracon Corporation ASVMB-25.000MHZ-XY-T
ASVMB-25.000MHZ-XY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVMB-25.000MHZ-XY-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMB-25.000MHZ-XY-T.pdf
Availability of ASVMB-25.000MHZ-XY-T
QUANTITY
ASVMB-25.000MHZ-XY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMB-25.000MHZ-XY-T
Internal Part NumberEIS-ASVMB-25.000MHZ-XY-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASVMB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMB-25.000MHZ-XY-T
Related LinksASVMB-25.0, ASVMB-25.000MHZ-XY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMB-25.000MHZ-XY-T Details Description
Related parts for ASVMB-25.000MHZ-XY-T
FIXED IND 270NH 450MA 360 MOHM datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONNECTOR WIRE WING NYLON TAN datasheet.pdf
CABLE TIE INTERMED NAT 14.5" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
EMC FILTER FOR 30 TO 200WMOTOS datasheet.pdf
RAIL-MOUNT MOD W/SURGE VOLTAGE datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 100V SMD datasheet.pdf