Abracon Corporation ASVMPC-10.000MHZ-LR-T
ASVMPC-10.000MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPC-10.000MHZ-LR-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 10.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMPC-10.000MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASVMPC-10.000MHZ-LR-T
QUANTITY
ASVMPC-10.000MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPC-10.000MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASVMPC-10.000MHZ-LR-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASVMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPC-10.000MHZ-LR-T
Related LinksASVMPC-10., ASVMPC-10.000MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPC-10.000MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASVMPC-10.000MHZ-LR-T
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 5V datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TFLEX XS4120 9" X 9" datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 25V 20% 2824 datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FEMALE 6POS CONTACT INSERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CABLE PIN datasheet.pdf