Abracon Corporation ASVMPC-25.000MHZ-T3
ASVMPC-25.000MHZ-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPC-25.000MHZ-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMPC-25.000MHZ-T3.pdf
Availability of ASVMPC-25.000MHZ-T3
QUANTITY
ASVMPC-25.000MHZ-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPC-25.000MHZ-T3
Internal Part NumberEIS-ASVMPC-25.000MHZ-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASVMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPC-25.000MHZ-T3
Related LinksASVMPC-25, ASVMPC-25.000MHZ-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPC-25.000MHZ-T3 Details Description
Related parts for ASVMPC-25.000MHZ-T3
RES 1.8K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 10POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC DATA SELECTOR/MUX 16-SOIC datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf