Abracon Corporation ASVV-50.000MHZ-L50-N102-T
ASVV-50.000MHZ-L50-N102-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVV-50.000MHZ-L50-N102-T
Brief Description
OSC VCXO 50.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
ASVV-50.000MHZ-L50-N102-T.pdf
Availability of ASVV-50.000MHZ-L50-N102-T
QUANTITY
ASVV-50.000MHZ-L50-N102-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVV-50.000MHZ-L50-N102-T
Internal Part NumberEIS-ASVV-50.000MHZ-L50-N102-T
TypeVCXO
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVV-50.000MHZ-L50-N102-T
Related LinksASVV-50.000M, ASVV-50.000MHZ-L50-N102-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVV-50.000MHZ-L50-N102-T Details Description
Related parts for ASVV-50.000MHZ-L50-N102-T
IC TEMP SENSOR/SWITCH LV 8SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 10% 1411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 1.5A 8HTSOP-J datasheet.pdf
DEVICE MARKER CC 30/60 MC WS datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
508 TB PLU PLU W/LATCH datasheet.pdf
CAP FILM 0.00075UF 5% 1600VDC AX datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf