ASSMANN WSW Components AT-K-26-8-B/500
AT-K-26-8-B/500 picture photo
Mfg. Part Number
AT-K-26-8-B/500
Brief Description
CABLE MOD FLAT 8COND BLACK 500'
Datasheet Download
AT-K-26-8-B/500.pdf
Availability of AT-K-26-8-B/500
QUANTITY
AT-K-26-8-B/500 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT-K-26-8-B/500
Internal Part NumberEIS-AT-K-26-8-B/500
Cable TypeStraight
Number of Conductors8
Length - Coil Retracted-
Length - Coil Extended-
Length500' (152.44m)
Jacket ColorBlack
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand7/0.0063"
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Width0.346" (8.80mm)
Cable Height0.097" (2.46mm)
Operating Temperature-
Voltage30V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT-K-26-8-B/500
Related LinksAT-K-26, AT-K-26-8-B/500 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AT-K-26-8-B/500 Details Description
Related parts for AT-K-26-8-B/500
RES SMD 75K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
BLOCK SPLITTER 3X(2-14) datasheet.pdf
CONN FEMALE TERM TAB 18-20AWG datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 7.5NS 176TQFP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 177VC P600 datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711 datasheet.pdf
VARISTOR 5MM EPOXY 400A 42.3V datasheet.pdf