Atmel AT17LV002-10JU
AT17LV002-10JU picture photo
Mfg. Part Number
AT17LV002-10JU
Brief Description
IC SRL CONFIG EEPROM 2M 20-PLCC
Datasheet Download
AT17LV002-10JU.pdf
Availability of AT17LV002-10JU
QUANTITY
AT17LV002-10JU Order Process
Ship out your order
Specifications of AT17LV002-10JU
Internal Part NumberEIS-AT17LV002-10JU
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package46
Series-
PackagingTube
Programmable TypeSerial EEPROM
Memory Size2Mb
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case20-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package20-PLCC (9x9)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT17LV002-10JU
Related LinksAT17LV0, AT17LV002-10JU Datasheet, Atmel Distributor
AT17LV002-10JU Details Description
Related parts for AT17LV002-10JU
JUMPER-H1503TR/A3049S/H1501TR10" datasheet.pdf
RES SMD 0.047 OHM 1% 1W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC PLL FREQ SYNTHESIZER 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 1KVDC AXIAL datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 6.88"L X 4.88"W datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
IC DAC 16BIT 16CH 40QFN datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf