Atmel AT24CS32-MAHM-E
AT24CS32-MAHM-E picture photo
Mfg. Part Number
AT24CS32-MAHM-E
Brief Description
IC EEPROM 32KBIT 1MHZ 8UDFN
Datasheet Download
AT24CS32-MAHM-E.pdf
Availability of AT24CS32-MAHM-E
QUANTITY
AT24CS32-MAHM-E Order Process
Ship out your order
Specifications of AT24CS32-MAHM-E
Internal Part NumberEIS-AT24CS32-MAHM-E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileIntroducing Atmel Studio 7
PCN PackagingTape and Reel Label Update 10/Feb/2015
Standard Package15,000
Memory TypeEEPROM
Memory Size32K (4K x 8)
Speed400kHz
InterfaceI²C, 2-Wire Serial
Voltage - Supply1.7 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-UFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-UDFN (2x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT24CS32-MAHM-E
Related LinksAT24CS3, AT24CS32-MAHM-E Datasheet, Atmel Distributor
AT24CS32-MAHM-E Details Description
Related parts for AT24CS32-MAHM-E
RES SMD 39.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF 2B 20MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 24V datasheet.pdf
CABLE STR MALE/MALE 3POS 2M datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FERRITE CORE PQ 7.6UH N95 datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 501MA 800 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 410MW SOD123 datasheet.pdf