Atmel AT25256A-10CI-1.8
AT25256A-10CI-1.8 picture photo
Mfg. Part Number
AT25256A-10CI-1.8
Brief Description
IC EEPROM 256KBIT 20MHZ 8LAP
Datasheet Download
AT25256A-10CI-1.8.pdf
Availability of AT25256A-10CI-1.8
QUANTITY
AT25256A-10CI-1.8 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT25256A-10CI-1.8
Internal Part NumberEIS-AT25256A-10CI-1.8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Series-
PackagingTube
Memory Size256K (32K x 8)
Speed5MHz, 10MHz, 20MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-TDFN
Supplier Device Package8-LAP (5x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT25256A-10CI-1.8
Related LinksAT25256A, AT25256A-10CI-1.8 Datasheet, Atmel Distributor
AT25256A-10CI-1.8 Details Description
Related parts for AT25256A-10CI-1.8
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SFC 1/30 RED 150/BX datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
LED RED DIFFUSED AXIAL datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CRIMPING DIE (ATP-E-157-E2) datasheet.pdf
IC PROSLIC FXS WIDEB -110V 60QFN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 140V 10A datasheet.pdf