Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-02E-25-C1-R0
ATS-02E-25-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-02E-25-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-02E-25-C1-R0.pdf
Availability of ATS-02E-25-C1-R0
QUANTITY
ATS-02E-25-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-02E-25-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-02E-25-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.25°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-02E-25-C1-R0
Related LinksATS-02E-, ATS-02E-25-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-02E-25-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-02E-25-C1-R0
RES SMD 3.48K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 19POS 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 0.394" DIA BLK datasheet.pdf
MICRO 31C P 48" RBW JACKP datasheet.pdf
350 TB SPR CLA 90D A/T datasheet.pdf
508 TB SOCKET CLOSE VER datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 7.5KV AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf