Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-02H-16-C1-R0
ATS-02H-16-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-02H-16-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-02H-16-C1-R0.pdf
Availability of ATS-02H-16-C1-R0
QUANTITY
ATS-02H-16-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-02H-16-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-02H-16-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.06°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-02H-16-C1-R0
Related LinksATS-02H-, ATS-02H-16-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-02H-16-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-02H-16-C1-R0
BEZEL LOPRO 2.5" W/RED LENS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
FLANGED SPADE INSULKRIMP datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 0.100 T/H datasheet.pdf
MODEL 711 TAP SWITCH 7A 125V datasheet.pdf
ENCODER OPT ROTARY WO/SW datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf