Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-05G-20-C3-R0
ATS-05G-20-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-05G-20-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-05G-20-C3-R0.pdf
Availability of ATS-05G-20-C3-R0
QUANTITY
ATS-05G-20-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-05G-20-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-05G-20-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.21°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-05G-20-C3-R0
Related LinksATS-05G-, ATS-05G-20-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-05G-20-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-05G-20-C3-R0
FAN AXIAL 80X25.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
SW ROTRY DP 1/4A SOLDER TERM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 12W datasheet.pdf
ADHESIVE MARKER CARD 11-20 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
VARISTOR 354V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 5VA THRU HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
500 TB SOC MATCH/TH/TT datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X5R 0805 datasheet.pdf