Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-06G-14-C3-R0
ATS-06G-14-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-06G-14-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-06G-14-C3-R0.pdf
Availability of ATS-06G-14-C3-R0
QUANTITY
ATS-06G-14-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-06G-14-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-06G-14-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.05°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-06G-14-C3-R0
Related LinksATS-06G-, ATS-06G-14-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-06G-14-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-06G-14-C3-R0
IC FPGA 166 I/O 240PQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 28000UF 50V SCREW datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 1.4A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CML HIGH 50PPM datasheet.pdf