Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10B-153-C3-R0
ATS-10B-153-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10B-153-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10B-153-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10B-153-C3-R0
QUANTITY
ATS-10B-153-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10B-153-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10B-153-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.06°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10B-153-C3-R0
Related LinksATS-10B-, ATS-10B-153-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10B-153-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10B-153-C3-R0
TERM BLOCK PLUG 12POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
DUST CAP FOR SC RECEPTACLES datasheet.pdf
PELTIER CP14,71,045,L1,RT,W4.5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN PLUG 50POS VERT DUAL SMD datasheet.pdf
RES 316 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS SQ FLNG W/SCKT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 0.015 UF 5% 630 VDC RAD datasheet.pdf