Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10F-12-C2-R0
ATS-10F-12-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10F-12-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10F-12-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10F-12-C2-R0
QUANTITY
ATS-10F-12-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10F-12-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10F-12-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.86°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10F-12-C2-R0
Related LinksATS-10F-, ATS-10F-12-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10F-12-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10F-12-C2-R0
Crystal 12.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 130MHZ 14DIP datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 0.698 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
TWIN WIRE FERL INSUL datasheet.pdf
LMZFL 5/4/135 3.5 GR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
TERM SPLICE STANDARD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS CABLE PIN datasheet.pdf