Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12A-25-C3-R0
ATS-12A-25-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12A-25-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-12A-25-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12A-25-C3-R0
QUANTITY
ATS-12A-25-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12A-25-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12A-25-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.32°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12A-25-C3-R0
Related LinksATS-12A-, ATS-12A-25-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12A-25-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12A-25-C3-R0
IC ADC 12BIT 2.7V 1CH SPI 8-DIP datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 20AWG #6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
H48-6 SHEET 100X100X0.5MM W/ADH datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 200V SCREW datasheet.pdf
CABLE ASSM 14PIN PLUG datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT datasheet.pdf
RELAY MOSFET SMT SPST 60V 400MA datasheet.pdf
CAP FILM 0.0068UF 5% 630VDC AXIA datasheet.pdf