Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12D-196-C1-R0
ATS-12D-196-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12D-196-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X6MM XCUT
Datasheet Download
ATS-12D-196-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12D-196-C1-R0
QUANTITY
ATS-12D-196-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12D-196-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12D-196-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.236" (6.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.07°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12D-196-C1-R0
Related LinksATS-12D-, ATS-12D-196-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12D-196-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12D-196-C1-R0
CONN RECEPT 10POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
POT 200K OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
MOSFET P-CH 12V 8A 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
LED RGB CLEAR 0606 SMD datasheet.pdf
INC,12-24VDC,NPN/PNP,ABZ PHASE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS PIN datasheet.pdf
CLEAN & FINISH DISC 5"XNH T datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
FIXED IND 9.5NH 500MA 210 MOHM datasheet.pdf