Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12E-45-C3-R0
ATS-12E-45-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12E-45-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12E-45-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12E-45-C3-R0
QUANTITY
ATS-12E-45-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12E-45-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12E-45-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.29°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12E-45-C3-R0
Related LinksATS-12E-, ATS-12E-45-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12E-45-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12E-45-C3-R0
CONN SPRING CONT 70 POS .295 SMD datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS FEMALE SILVER PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 41POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf