Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12G-84-C3-R0
ATS-12G-84-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12G-84-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12G-84-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12G-84-C3-R0
QUANTITY
ATS-12G-84-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12G-84-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12G-84-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.19°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12G-84-C3-R0
Related LinksATS-12G-, ATS-12G-84-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12G-84-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12G-84-C3-R0
IDC CABLE - MKC26A/MC26F/MKC26A datasheet.pdf
PWR SUP 12V 15W 1.30A datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 450MA 350 MOHM datasheet.pdf
2.0 WTB RETAINER 7CKT datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5COND 16AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CAP CER 8.6PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 2P INLINE SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 113W datasheet.pdf