Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12H-76-C2-R0
ATS-12H-76-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12H-76-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-12H-76-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12H-76-C2-R0
QUANTITY
ATS-12H-76-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12H-76-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12H-76-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.57°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12H-76-C2-R0
Related LinksATS-12H-, ATS-12H-76-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12H-76-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12H-76-C2-R0
VARISTOR 735V 25KA DISC 32MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 76 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 8POS 2.5MM datasheet.pdf
CONN SHROUDED HDR 2.54MM 16POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.81MM datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 280V 105A datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS PIN datasheet.pdf