Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14F-99-C3-R0
ATS-14F-99-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14F-99-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-14F-99-C3-R0.pdf
Availability of ATS-14F-99-C3-R0
QUANTITY
ATS-14F-99-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14F-99-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14F-99-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.6°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14F-99-C3-R0
Related LinksATS-14F-, ATS-14F-99-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14F-99-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-14F-99-C3-R0
IC OPAMP GP 85KHZ 14SO datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 9.9A PQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 90DEG 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 3.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
8+ 8 DIL SMT PICK/PLACE HDR datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 100POS datasheet.pdf
CARD GUIDE SNAP-IN 8.5" NAT NYL datasheet.pdf
350 TB SOCKET RA datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf