Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14G-174-C3-R0
ATS-14G-174-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14G-174-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-14G-174-C3-R0.pdf
Availability of ATS-14G-174-C3-R0
QUANTITY
ATS-14G-174-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14G-174-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14G-174-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.21°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14G-174-C3-R0
Related LinksATS-14G-, ATS-14G-174-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14G-174-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-14G-174-C3-R0
REGULATOR 8.0V 1A SMD T/R datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 14POS datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.62A TO220-3 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
UMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
DIODE ZENER 32.97V 400MW SOD323F datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 360NH 700MA 300 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 415MA 600 MOHM datasheet.pdf