Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15D-118-C2-R0
ATS-15D-118-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15D-118-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-15D-118-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15D-118-C2-R0
QUANTITY
ATS-15D-118-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15D-118-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15D-118-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.54°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15D-118-C2-R0
Related LinksATS-15D-, ATS-15D-118-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15D-118-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15D-118-C2-R0
DIODE ZENER 9.1V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.1MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
SW KEY TUBULAR HIGH SECURITY #14 datasheet.pdf
CABLE THICK DEV NET 250 FT PVC datasheet.pdf
RES SMD 3.09KOHM 0.1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 200PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf