Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15G-72-C3-R0
ATS-15G-72-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15G-72-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15G-72-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15G-72-C3-R0
QUANTITY
ATS-15G-72-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15G-72-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15G-72-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.19°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15G-72-C3-R0
Related LinksATS-15G-, ATS-15G-72-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15G-72-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15G-72-C3-R0
CONN RECEPT CPC 13POS STD SER 4 datasheet.pdf
CONN RCPT 16-20AWG CRIMP TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS DL .100" GO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
FAN AXIAL 280X89MM 115VAC TERM datasheet.pdf
CAP CER 9.3PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
IC DDR3 4G 1600MT/S 78BGA datasheet.pdf
FAN 24VDC 119X38MM 3WR datasheet.pdf
CABLE 4COND 20AWG SLATE 100' datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2A 151.9 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 150UF 4V 20% X5R 1210 datasheet.pdf