Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18H-12-C1-R0
ATS-18H-12-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18H-12-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT
Datasheet Download
ATS-18H-12-C1-R0.pdf
Availability of ATS-18H-12-C1-R0
QUANTITY
ATS-18H-12-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18H-12-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18H-12-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.84°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18H-12-C1-R0
Related LinksATS-18H-, ATS-18H-12-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18H-12-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-18H-12-C1-R0
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST SOT23-8 datasheet.pdf
2MMHM ASY,TYPE B 133 POS datasheet.pdf
CONN IDC 12POS 2.54MM 22AWG TIN datasheet.pdf
INDICATOR INCAND AMBER PANEL MNT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf