Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19E-159-C3-R0
ATS-19E-159-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19E-159-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-19E-159-C3-R0.pdf
Availability of ATS-19E-159-C3-R0
QUANTITY
ATS-19E-159-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19E-159-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19E-159-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19E-159-C3-R0
Related LinksATS-19E-, ATS-19E-159-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19E-159-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-19E-159-C3-R0
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
CONN MINI SMB PLUG 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC RS232 LINE DVR/RCVR 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
LT 1LNW SOLDERING TIP 0.1MM CHRO datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf