Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20C-12-C1-R0
ATS-20C-12-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20C-12-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT
Datasheet Download
ATS-20C-12-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20C-12-C1-R0
QUANTITY
ATS-20C-12-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20C-12-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20C-12-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.84°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20C-12-C1-R0
Related LinksATS-20C-, ATS-20C-12-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20C-12-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20C-12-C1-R0
RES 820 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS STR LONG T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 2.4M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
EVAL MOUDLE LOAD BOARD datasheet.pdf
CONN CABLE VIBRATION-PROOF STR datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 66POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
20MM TNPLTD CPPR+FR SLEEVING 50M datasheet.pdf
BOARD TXRX 2.4GHZ CCRF CLICK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf