Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20D-50-C3-R0
ATS-20D-50-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20D-50-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20D-50-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20D-50-C3-R0
QUANTITY
ATS-20D-50-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20D-50-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20D-50-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow19.22°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20D-50-C3-R0
Related LinksATS-20D-, ATS-20D-50-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20D-50-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20D-50-C3-R0
CONN IC DIP SOCKET 64POS GOLD datasheet.pdf
IC MCU 8-BIT 32K FLASH 44-PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC FPGA 416 I/O 900BGA datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
GDT 1200V 20% 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKERS HSS3/8 3 2-8 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A datasheet.pdf
CAP CER 9.3PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf