Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20E-67-C1-R0
ATS-20E-67-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20E-67-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-20E-67-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20E-67-C1-R0
QUANTITY
ATS-20E-67-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20E-67-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20E-67-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.28°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20E-67-C1-R0
Related LinksATS-20E-, ATS-20E-67-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20E-67-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20E-67-C1-R0
CONN SPRING CONT 27 POS .217 SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 23 SILVER datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 3A TO277A datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 20POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 19 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 20 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf