Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20H-183-C3-R0
ATS-20H-183-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20H-183-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20H-183-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20H-183-C3-R0
QUANTITY
ATS-20H-183-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20H-183-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20H-183-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.47°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20H-183-C3-R0
Related LinksATS-20H-, ATS-20H-183-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20H-183-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20H-183-C3-R0
OSC XO 2.4576MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
POWER MOD IGBT TRENCH PH LEG SP6 datasheet.pdf
BOARD DEMO 73S8010C 28-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 0.01% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 215MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 110PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf