Comchip Technology ATV30C441J-HF
ATV30C441J-HF picture photo
Mfg. Part Number
ATV30C441J-HF
Brief Description
TVS DIODE 440VWM 713VC DO214AB
Datasheet Download
ATV30C441J-HF.pdf
Availability of ATV30C441J-HF
QUANTITY
ATV30C441J-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ATV30C441J-HF
Internal Part NumberEIS-ATV30C441J-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)440V
Voltage - Breakdown (Min)492V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp713V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)4.21A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageSMC (DO-214AB)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATV30C441J-HF
Related LinksATV30C, ATV30C441J-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
ATV30C441J-HF Details Description
Related parts for ATV30C441J-HF
RES SMD 300 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 550MA 559 MOHM datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf