TXC CORPORATION AU-14.7456MBE-T
AU-14.7456MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
AU-14.7456MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
AU-14.7456MBE-T.pdf
Availability of AU-14.7456MBE-T
QUANTITY
AU-14.7456MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AU-14.7456MBE-T
Internal Part NumberEIS-AU-14.7456MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAU
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency14.7456MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.043" (1.10mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AU-14.7456MBE-T
Related LinksAU-14.7, AU-14.7456MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
AU-14.7456MBE-T Details Description
Related parts for AU-14.7456MBE-T
RES SMD 26.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 3A DO214AB datasheet.pdf
RES 32K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
DEV KIT EVENT-DRIVEN PROC XS1-L2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf
IC FRAM 16KBIT 20MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf