ASSMANN WSW Components AWH50G-E222-IDC-R
AWH50G-E222-IDC-R picture photo
Mfg. Part Number
AWH50G-E222-IDC-R
Brief Description
CONN PIN IDC 50POS W/ FLANGE
Datasheet Download
AWH50G-E222-IDC-R.pdf
Availability of AWH50G-E222-IDC-R
QUANTITY
AWH50G-E222-IDC-R Order Process
Ship out your order
Specifications of AWH50G-E222-IDC-R
Internal Part NumberEIS-AWH50G-E222-IDC-R
Cable Assemblies
Number of Positions50
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypePanel Mount
Fastening TypeLatch Lock/Eject Hooks, Short
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AWH50G-E222-IDC-R
Related LinksAWH50G-E, AWH50G-E222-IDC-R Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AWH50G-E222-IDC-R Details Description
Related parts for AWH50G-E222-IDC-R
CONN PLUG HOUSING 1POS GREEN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
HEADER SOLDER CUP 2.54MM datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 55NS 48TSOP datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 24VOUT datasheet.pdf
3300UF 40V 21X38MM 105C 10000H datasheet.pdf