Panasonic Electric Works AXN320130S
AXN320130S picture photo
Mfg. Part Number
AXN320130S
Brief Description
CONN SOCKET .8MM 20POS SMD
Datasheet Download
AXN320130S.pdf
Availability of AXN320130S
QUANTITY
AXN320130S Order Process
Ship out your order
Specifications of AXN320130S
Internal Part NumberEIS-AXN320130S
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package50
SeriesP8
PackagingTube
Connector TypeSocket, Center Strip Contacts
Number of Positions20
Pitch0.031" (0.80mm)
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights6mm, 7mm, 8mm, 13mm, 14mm
Height Above Board0.106" (2.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AXN320130S
Related LinksAXN32, AXN320130S Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
AXN320130S Details Description
Related parts for AXN320130S
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ24 25 OLIV datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 540MA 844 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
RES 233 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS 3.81MM BLACK datasheet.pdf
UM3024 UNIVERSAL CHRYS SPEC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25, 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf