JST Sales America Inc. B13B-XASK-1(LF)(SN)
B13B-XASK-1(LF)(SN) picture photo
Mfg. Part Number
B13B-XASK-1(LF)(SN)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER XA 13POS 2.5MM TIN
Datasheet Download
B13B-XASK-1(LF)(SN).pdf
Availability of B13B-XASK-1(LF)(SN)
QUANTITY
B13B-XASK-1(LF)(SN) Order Process
Ship out your order
Specifications of B13B-XASK-1(LF)(SN)
Internal Part NumberEIS-B13B-XASK-1(LF)(SN)
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesXA
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.098" (2.50mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Fastening TypeLocking Ramp
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B13B-XASK-1(LF)(SN)
Related LinksB13B-XASK, B13B-XASK-1(LF)(SN) Datasheet, JST Sales America Inc. Distributor
B13B-XASK-1(LF)(SN) Details Description
Related parts for B13B-XASK-1(LF)(SN)
MOSFET N-CH 30V 14A 8-SOIC datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 4-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CBL RIBN 34COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
IC FREQ SYNTHESIZER 56VFQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 0.732 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 70 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 250 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 24VOUT 50W datasheet.pdf
F3SJ-A1565P20-TS datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
2200UF 100V 30X30 datasheet.pdf