Eaton (formerly Cooper Bussmann) B222-60FGF
B222-60FGF picture photo
Mfg. Part Number
B222-60FGF
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
FUSE 60A FUSIBLE A/C DISC.
Datasheet Download
B222-60FGF.pdf
Availability of B222-60FGF
QUANTITY
B222-60FGF Order Process
Ship out your order
Specifications of B222-60FGF
Internal Part NumberEIS-B222-60FGF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B222-60FGF
Related LinksB222-, B222-60FGF Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
B222-60FGF Details Description
Related parts for B222-60FGF
IC SUPERVISOR MPU 4.4V WD 8DIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 8SIP datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 10NS 256FPBGA datasheet.pdf
RES 271K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf