EPCOS (TDK) B32620A4103K
B32620A4103K picture photo
Mfg. Part Number
B32620A4103K
Brief Description
CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
B32620A4103K.pdf
Availability of B32620A4103K
QUANTITY
B32620A4103K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32620A4103K
Internal Part NumberEIS-B32620A4103K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package6,000
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.335" (8.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32620A4103K
Related LinksB32620, B32620A4103K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32620A4103K Details Description
Related parts for B32620A4103K
CAP CER 330PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC REDRIVER ETHERNET 8CH 2080QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R 2-DIP datasheet.pdf
HEAT SHRINK YELLOW .38" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
LED LUXEON COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
LED COB CXB3050 3000K WHT SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3V 10UA datasheet.pdf
DSUB 50 M CRIMP F0 ROHS datasheet.pdf
47000UF 16V 35X35MM 105C 2000H datasheet.pdf