EPCOS (TDK) B32621A6103J189
B32621A6103J189 picture photo
Mfg. Part Number
B32621A6103J189
Brief Description
CAP FILM 10000PF 5% 630VDC RAD
Datasheet Download
B32621A6103J189.pdf
Availability of B32621A6103J189
QUANTITY
B32621A6103J189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32621A6103J189
Internal Part NumberEIS-B32621A6103J189
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package6,800
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32621
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC400V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32621A6103J189
Related LinksB32621A, B32621A6103J189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32621A6103J189 Details Description
Related parts for B32621A6103J189
RES SMD 124K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4 58A datasheet.pdf
RES 1K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 3W DO216AA datasheet.pdf
CONN RECEPT 100POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS T/H datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FUSE CLIP 15A SPRING BRASS datasheet.pdf