EPCOS (TDK) B32921C3104M289
B32921C3104M289 picture photo
Mfg. Part Number
B32921C3104M289
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.1UF 20% 305VAC RADIAL
Datasheet Download
B32921C3104M289.pdf
Availability of B32921C3104M289
QUANTITY
B32921C3104M289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32921C3104M289
Internal Part NumberEIS-B32921C3104M289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
Capacitors for LED Applications
Automotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package680
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32921
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC305V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
FeaturesX2 Safety Rated
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32921C3104M289
Related LinksB32921C, B32921C3104M289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32921C3104M289 Details Description
Related parts for B32921C3104M289
CORD MINIGRABBER PATCH 48" WHITE datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 25V 20% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 20 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf