EPCOS (TDK) B32923C3105K189
B32923C3105K189 picture photo
Mfg. Part Number
B32923C3105K189
Brief Description
CAP FILM 1UF 10% 305VAC RADIAL
Datasheet Download
B32923C3105K189.pdf
Availability of B32923C3105K189
QUANTITY
B32923C3105K189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32923C3105K189
Internal Part NumberEIS-B32923C3105K189
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
Automotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package350
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32923
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.043" L x 0.433" W (26.50mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max)0.807" (20.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32923C3105K189
Related LinksB32923C, B32923C3105K189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32923C3105K189 Details Description
Related parts for B32923C3105K189
CONN PLUG CPC 37POS STD SER 1 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 8.2K OHM 1506 datasheet.pdf
EPOXY FIBER PMMA datasheet.pdf
IC ADC LP 10-BIT 133KHZ 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
XFRMR FORWARD 50W 230UH SMD datasheet.pdf
RES 20.0 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
STANDOFF INSULATOR STANYL datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 30POS datasheet.pdf