EPCOS (TDK) B32924C3824K189
B32924C3824K189 picture photo
Mfg. Part Number
B32924C3824K189
Brief Description
CAP FILM 0.82UF 10% 305VAC RAD
Datasheet Download
B32924C3824K189.pdf
Availability of B32924C3824K189
QUANTITY
B32924C3824K189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32924C3824K189
Internal Part NumberEIS-B32924C3824K189
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
Automotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package1,400
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32924
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.82µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing1.083" (27.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32924C3824K189
Related LinksB32924C, B32924C3824K189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32924C3824K189 Details Description
Related parts for B32924C3824K189
FIXED IND 6.8MH 360MA 11.7 OHM datasheet.pdf
IC XDCP SGL 256TAP 50K 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
ADAPTER 324-BGA TO PGA datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 60POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 13.3KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
SENSOR PRES 15PSI ABSOLUT SMD datasheet.pdf
CONN HDR 26PIN GOLD VERT PCB datasheet.pdf
RELAY CONT 30A 2P/3P 208/240V datasheet.pdf