EPCOS (TDK) B32932A3154K189
B32932A3154K189 picture photo
Mfg. Part Number
B32932A3154K189
Brief Description
CAP FILM 0.15UF 10% 305VAC RAD
Datasheet Download
B32932A3154K189.pdf
Availability of B32932A3154K189
QUANTITY
B32932A3154K189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32932A3154K189
Internal Part NumberEIS-B32932A3154K189
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package3,600
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32932
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC305V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
FeaturesX2 Safety Rated
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32932A3154K189
Related LinksB32932A, B32932A3154K189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32932A3154K189 Details Description
Related parts for B32932A3154K189
CARD EJECTOR WHITE 1/8" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN TERM BLK MOD 26-10AWG GRAY datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 15MA 1.7 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 700MA 200 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGE .100 86POS DR LOW P datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 1W DO214AC datasheet.pdf
TV 55C 55#20 SKT RECP datasheet.pdf
3600UF 30V 25.4X79.4 105C AXI datasheet.pdf