EPCOS (TDK) B41821A9474M7
B41821A9474M7 picture photo
Mfg. Part Number
B41821A9474M7
Brief Description
CAP ALUM 0.47UF 20% 100V RADIAL
Datasheet Download
B41821A9474M7.pdf
Availability of B41821A9474M7
QUANTITY
B41821A9474M7 Order Process
Ship out your order
Specifications of B41821A9474M7
Internal Part NumberEIS-B41821A9474M7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8,000
SeriesB41821
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.47µF
Tolerance±20%
Voltage Rating100V
ESR (Equivalent Series Resistance)353 Ohm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current10mA
Impedance-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B41821A9474M7
Related LinksB41821, B41821A9474M7 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B41821A9474M7 Details Description
Related parts for B41821A9474M7
IC MOTOR CONTROLLER PAR 18DIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 32POS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 12 OHM 1% 50W datasheet.pdf
IC INVERTER HEX ENABLE 16-DIP datasheet.pdf
GDT 250V 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf