EPCOS (TDK) B43252F2157M
B43252F2157M picture photo
Mfg. Part Number
B43252F2157M
Brief Description
CAP ALUM 150UF 20% 250V SNAP
Datasheet Download
B43252F2157M.pdf
Availability of B43252F2157M
QUANTITY
B43252F2157M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43252F2157M
Internal Part NumberEIS-B43252F2157M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package260
PackagingBulk
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage Rating250V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current690mA
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43252F2157M
Related LinksB43252, B43252F2157M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43252F2157M Details Description
Related parts for B43252F2157M
IC CODEC-FILTER PCM 3V 20-SSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN INTERFACE ONE PC 1MM 80POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 22 OLIVE datasheet.pdf
LABEL IDENTIFICATION TAPE datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 7POS datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE ANGL CMR 18M datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES 750K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf