EPCOS (TDK) B43505A9107M80
B43505A9107M80 picture photo
Mfg. Part Number
B43505A9107M80
Brief Description
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
B43505A9107M80.pdf
Availability of B43505A9107M80
QUANTITY
B43505A9107M80 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43505A9107M80
Internal Part NumberEIS-B43505A9107M80
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package130
PackagingBulk
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)880 mOhm
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current700mA
Impedance1.09 Ohm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max)1.268" (32.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43505A9107M80
Related LinksB43505A, B43505A9107M80 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43505A9107M80 Details Description
Related parts for B43505A9107M80
IC 24-B STEREO AUDIO DAC 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP 16POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CABLE USB A MALE-B MICRO MALE 5M datasheet.pdf
SWITCH LIMIT PB PNL MT SPDT 1A datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 160V SCREW datasheet.pdf